Ronald Koeman, insultat dur după partida cu Granada: „Ești un clovn, retardatule!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 05 februarie 2021, ora 18:53,
RonaldKoeman

Barcelona s-a calificat în semifinalele Copa del Rey după un meci de poveste cu Granada.

Gazdele aveau 2-0 în minutul 88, însă catalanii au reuşit o revenire incredibilă şi s-au impus cu 5-3 după prelungiri.

Cu Messi în teren din primul minut, Barcelona a fost la un pas de o eliminare ruşinoasă în sferturile de finală din Copa del Rey. Granada se gândea deja la sărbătoarea calificării în semifinale cu două minute înainte de finalul timpului regulamentar.

Griezmann, din pasa lui Messi, a redus din diferenţă în minutul 88, iar Jordi Alba, în minutul 92 a reuşit să împingă meciul în prelungiri. Griezmann, De Jong şi Jordi Alba au înscris pentru Barcelona în cele două reprize de prelungiri în care Granada a punctat o singură dată prin Fede, din penalty.

După ultimul gol marcat de Jordi Alba, antrenorul catalanilor, Ronald Koeman, s-a dezlănțuit pe banca tehnică, spre indignarea atacantului lui Granada, Roberto Soldado.

„Ești un clovn, un retardat! Îți lipsește modestia. Nu ai pic de respect. Așa câștigați voi, retardatule!” a strigat veteranul Soldado către tehnicianul Koeman, potrivit as.com

FC Barcelona se va duela cu FC Sevilla pentru un loc în finala Cupei Spaniei.