Ricardo Grigore, despre petrecerea organizată: „Nu comentez viaţa personală în spaţiul public”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat vineri, 09 aprilie 2021, ora 23:36,

Dinamo a fost învinsă de Academicei Clinceni, scor 1-3, în ultima etapă a sezonului regular al Ligii 1.

Ricardo Grigore a vorbit despre eșecul alb-roșilor în fața echipei ilfovene.

Au mai fost meciuri în care am fost conduşi, dar nu în halul ăsta. Ne-am pierdut încrederea după primele două goluri şi s-a văzut că nu am avut o reacţie bună în prima repriză. A fost lipsă de responsabilitate, de marcaj. Mulţescu a zis să ne calmăm puţin la pauză, a zis să intrăm în joc, pentru că mai sunt 45 de minute.

Din păcate, trecem printr-o perioadă dificilă şi cuvintele sunt de nefolos în acest moment. Cred că se va rezolva problema cu salariile. Mai importantă e evoluţia echipei, ar trebui să ne concentrăm mai mult pe joc. Ar trebui să dăm mai mult şi să ne concentrăm pe Cupa României.

La ce situaţie e în clasament, ne îngrijorează. Cel mai important e meciul următor. Aş vrea să nu se repete sezonul trecut. Suporterii sunt oameni care încearcă să salveze clubul. (n.r. despre petrecrea dată de ziua sa) Nu vreau să-mi comentez viaţa personală în spaţiul public. E viaţa mea, nu vreau să comentez, îmi cer scuze dacă supăr pe cineva”, a declarat Grigore, în urma înfrângerii cu Clinceni.

Ricardo Grigore a împlinit 22 de ani la data de 7 aprilie. Jucătorul lui Dinamo a petrecut într-un mare fel, de ziua lui, alături de mai mulți colegi de la echipa din “Ștefan cel Mare”. La petrecerea organizată de Grigore au mai participat Paul Anton și Mihai Eșanu.