VIDEO | Rezervele Viitorului au făcut instrucție cu Astra! Meci cu 5 goluri la Giurgiu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 08 aprilie 2019, ora 19:19,
astra viitorul

Deși a jucat cu rezervele, Viitorul a învins cu 4-1 în deplasare la Astra.

Hagi și-a odihnit titularii, dar rezervele au făcut instrucție cu Astra, chiar la ea acasă!

Viitorul a deschis scorul în minutul 21. George Ganea, fiul lui Ionel Ganea, a marcat după o combinație cu Eric (VIDEO).

Constănțenii s-au desprins pe tabelă în minutul 28. Casap a înscris lejer, cu capul, după o centrare primită de la Ciobanu (VIDEO).

Alibec a realizat, apoi, cea mai frumoasă fază a celor de Astra. Vârful echipei din Giurgiu a plecat din jumătatea proprie, a găsit culoarul ideal printre patru adversari și a marcat pentru 1-2 (34) (VIDEO).

Arbitrul Iulian Călin a stricat echilibrul numeric după numai patru minute. A făcut exces de zel și i-a dat lui Romario Pires cel de-al doilea galben, pentru un fault ușor, la mijlocul terenului.

După pauză, Viitorul s-a dezlănțuit!

Eric a marcat golul de 3-1 în minutul 60 (VIDEO), iar Ganea a închis tabela, realizând dubla, în minutul 70 (VIDEO).

Echipele de start:

Viitorul: Tordai – Mladen, Artean, Iacob, Kuipers – Achim, Casap, Ciobanu – Calcan, Eric, Ganea
Rezerve: Cojocaru – Boboc, Leca, Tîrcoveanu, Ghiță, Pitu, Munteanu
Antrenor: Gică Hagi

Astra: D. Lazar – Butean, Cestor, R. Crișan, Radunovic – Romario, Mrzljak, Begue – V. Gheorghe, D. Alibec, Llullaku
Rezerve: Miguel Santos – Erico, Bejan, N. Roșu, Biceanu, Balaure, Zoua
Antrenor: Costel Enache

Arbitri: Iulian Călin –  Alexandru Cerei, Gabriel Stroe