Revoluție la FCSB după al treilea eșec consecutiv: ”Am dat telefon pentru un fundaș central”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 06 august 2019, ora 07:38,
Gigi Becali
Gigi Becali

FCSB a pierdut al doilea meci consecutiv în Liga 1, iar Gigi Becali nu a mai suportat și a pus mâna pe telefon pentru a rezolva un nou transfer.

Roș-albaștrii au pierdut partida de la Giurgiu, scor 1-2, cu Astra. În timpul meciului, Mihai Bălașa a comis o greșeală uriașă care a dus la primul gol al formației lui Alexa. Astfel, îin minutul 40, fundașul a fost scos de pe teren și a fost înlocuit cu Ionuț Vînă.

După meci, Gigi Becali a dezvăluit că a sunat un club pentru a rezolva transferul lui Andrei Miron, fundașul celor de la Botoșani. Patronul roș-albaștrilor a precizat că așteaptă un răspuns din partea conducerii formației respective și a tunat la adresa jucătorilor săi.

„Da, îl iau pe Andrei Miron! I-am sunat, acum aștept răspunsul lor. Să vedem mâine ce se întâmplă, că am dat telefon la pauză. Să vedem ce răspuns dă conducerea echipei respective.

Să vedem dacă mi-l dă. Pe oricine aduc e mai bun ca ai noştri”, a declarat Gigi Becali pentru DigiSport.

Vezi și VIDEO | Becali a făcut scandal: „Să se ducă în Ungaria! Kovacs e o mizerie”