Și fanii echipei lui Șumudică au reacționat dur după scandalul de ieri: „Începem să deranjăm!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 03 ianuarie 2021, ora 09:52,
sumudica proteste

Gaziantep a ratat a cincea victorie consecutivă în campionat după ce a fost egalată de Erzurum în minutele de prelungire ale disputei din etapa a 16-a a campionatului Turciei.

Primul care a făcut scandal a fost chiar antrenorul român care s-a ales și cu un cartonaș galben după ce a mers să protesteze la adresa brigăzii de arbitri după ultimul fluier al jocului. Iar nemulțumire sa a fost urmată de cea a fanilor lui Gaziantep. Aceștia au reacționat pe rețelele de socializare.

„Dreptul nostru a fost răpus de arbitru. Să îi fie rușine!”, „Nu mai cred în acești arbitri” și „Am început să îi deranjăm pe cei de sus. Meciul următor e cu Ankaragucu și sper să câștigăm”,au fost câteva dintre mesajele suporterilor în mediul virtual. Aceștia speră ca supărarea să le treacă după o nouă victorie a favoriților în următoarea rundă de campionat. Meciul contra celor de la Ankaragucu va avea loc marți.