Revenire de senzație a CFR-ului! Camora: „Agresivitatea a făcut diferența”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 19 septembrie 2019, ora 22:10,
deac-camora
deac-camora

CFR Cluj a reușit o victorie neașteptată cu Lazio Roma, scor 2-1, la debutul în grupele Europa League. Căpitanul ardelenilor, Mario Camora, a declarat că agresivitatea și dorința jucătorilor din repriza a doua au făcut diferența.

Bastos a deschis scorul în minutul 25, iar Ciprian Deac a egalat în minutul 41, din penalty.

Omrani, introdus pe teren în repriza a doua, a adus golul victoriei, în minutul 75.

În prima repriză, n-am fost așa de agresivi ca în repriza a doua. Poate că echipa a fost nervoasă pentru că joacă împotriva unui adversar puternic. Mister a vorbit la pauză, ne-a trezit un pic și cred că am dat un răspuns foarte bun în repriza a doua. Ne bucurăm în special pentru suporteri, au fost alături de noi.

Dan Petrescu ne-a spus să avem curaj și să demonstrăm calitatea pe care o avem. Să fim mai relaxați și cred că asta a făcut diferența. A fost golul lui Omrani, dar cred că este o victorie de echipă, de grup, de spirit. Agresivitatea a făcut diferența în repriza a doua. Ne bucurăm, dar avem un drum lung„, a spus Mario Camora la DigiSport.

Rennes și Celtic au încheiat la egalitate, scor 1-1. Prin urmare, CFR Cluj ocupă primul loc în grupa E.