Remiză săracă la Iași! Hermannstadt rămâne pe locul de baraj

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 18 mai 2019, ora 16:43,
1iasi sibiu
1iasi sibiu

Poli Iași și Hermannstadt au remizat, 1-1, în etapa a 11-a din play-out. Sibienii au egalat pe final, iar ieșenii au trecut pe lângă golul victoriei în prelungiri.

Playout-ul oferă un fotbal din ce în mai sărac. La Iași, Poli și Hermannstadt n-au trimis niciun șut pe poartă în prima repriză.

Scorul a fost deschis de moldoveni, în minutul 62, din penalty. Patrick Petre a fost faultat în careu de Mijuskovic, iar Nascimento a transformat elegant.

Hermannstadt a reușit golul egalizator în minutul 86. Ionuț Stoica a trimis în poartă la o fază confuză în careul gazdelor.

Echipa lui Stoican a trecut pe lângă golul victoriei în prelungiri. Gallego a înșirat pe jos trei adversari, dar a tras pe lângă poartă.

Egalul nu ajută prea tare Sibiul. Hermannstadt este pe locul de baraj, la două puncte de Voluntari, care are un meci mai puțin.