Remiză periculoasă. Voluntari și Poli Iași s-au anihilat reciproc

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 05 mai 2019, ora 16:05,
voluntari iasi

FC Voluntari și Poli Iași trăiesc periculos în playout după remiza albă din meciul direct (0-0).

FC Voluntari a fost echipa cu ocaziile mai clare în meciul cu Poli Iași.

În minutul 15, Tudorie a trimis cu capul, însă portarul Rusu a fost la post și a reușit să respingă.

Pe finalul primei reprize, Căpățână a trecut și el pe lângă deschiderea scorului. Șutul său, de la 16 metri, nu a prins cadrul porții.

Cea mai mare ocazie a gazdelor l-a avut pe Deac în prim plan. Mijlocașul de la Voluntari a venit perfect în centru și a șutat violent, în bara transversală.

Meciul s-a încheiat cu o remiză albă care nu ajută prea mult niciuna dintre combatante.

FC Voluntari e acum la două puncte deasupra locului de baraj, în timp ce Poli Iași se află la patru și amână, pentru moment, despărțirea de Flavius Stoican.