Remiză la subsol! Voluntari și Dunărea s-au împiedicat reciproc. Avantaj Alexa

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 17 februarie 2019, ora 17:08,
alexa
alexa

FC Voluntari și Dunărea Călărași s-au împiedicat reciproc, însă avantaj are echipa lui Dan Alexa, care rămâne la 5 puncte de locurile care retrogradează direct.

Dunărea a avut cele mai mari ocazii ale partidei disputate la Voluntari. Prima dintre ele a fost ratată de puștiul Ianis Stoica. Servit perfect de Mediop, Stoica l-a luat la țintă pe Vâtcă (20).

Două minute mai târziu, Honciu a ratat și el o mare ocazie, șutând peste poartă, din poziție bună.

Nici Mediop n-a prins cadrul porții în minutul 43, pentru ca, după pauză, rolurile să se inverseze.

Mai periculoasă în repriza secundă a fost FC Voluntari, dar Laidouni, Deac și Balaur n-au reușit nici ei să înscrie.

Meciul s-a terminat 0-0. Voluntari o egalează pe Chiajna la puncte (17), în timp de Dunărea Călărași face 22 de puncte și rămâne la cinci lungimi de locurile direct retrogradabile.

FC Voluntari – Dunărea Călărași 0-0

FC Voluntari: Vâtcă – Krasniqi, Balaur, Armaș, I. Gheorghe (85 Bălan) – Laidouni, Signorelli (64 Vlad), Răuță – Căpățână (54 Deac), Gadze
Rezerve: Petrariu, Leasa, Al. Vlad, F. Bălan, Ad. Bălan, G. Deac
Antrenor: Cristiano Bergodi

Dunărea Călărași: Calancea – Vlădoiu, Luchin, Dobrosavlevici, Mendy (52 Ben Djemia) – Ammari, Bourceanu, Honciu, I. Stoica (54 V. Munteanu) – D.Benzar (70 Al Munteanu), Mediop
Rezerve: Straton, Ben Djemia, G.Iancu, Souda. V. Muntenu, Al. Munteanu
Antrenor: Dan Alexa

Arbitri: Andrei Chivulete – Marius Badea, Gero Szabo.