VIDEO | Remiză la subsol! Clinceni a egalat-o în ultimul minut pe Hermannstadt

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 04 decembrie 2019, ora 16:25,
clinceni hermannstadt

Academica Clinceni a obținut o remiză în meciul cu Hermannstadt disputat e teren propriu. Ilfovenii au egalat în minutul 89.

La pauză a fost 0-0, iar sibienii au deschis scorul în minutul 56. Petrișor Petrescu a înscris din centrarea lui Yazalde, fotbalist care intrase în minutul 15, în locul lui Vodă, jucător U21.

Clinceniul a marcat golul egalizator în minutul 89. Vojtus a înscris din trei metri, după o centrare pe jos care a fost deviată de portarul Cristiano.

După remiza cu Academica Clinceni, sibienii au 16 puncte și ocupă, în continuare, penultimul loc în clasament, cu 16 puncte.

Ilfovenii nu sunt prea departe. La trei puncte distanță, pe locul 11.

Clinceni : Vâlceanu – Matei, Răuță, Patriche, Pîrvulescu – Cebotaru – Merloi, Șut, Deretti, Buziuc – Vojtus
Rezerve: Ureche, Dobrescu, Chatziterzoglou, Achim, Popescu, Ion, Dumitru
Antrenor: Ilie Poenaru

Hermannstadt: Figueiredo – Luchin, Diarrassouba, Ionuț Stoica, Opruț – Pires, Rimane, Dumitriu – Vodă, Bușu, Petrescu
Rezerve: Novo, Tătar, Offenbacher, Buzan, Taira, Pinto, Plazonja
Antrenor: Eugen Neagoe