VIDEO | Reghecampf, umilit la debut în Liga Campionilor Asiei. Mitriţă a fost integralist

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 16 aprilie 2021, ora 10:07,
LAURENȚIU REGHECAMPF

Laurenţiu Reghecampf a suferit o corecţie usturătoare la primul meci din grupele Ligii Campionilor Asiei. Cu Mitriţă titular, Al Ahli a pierdut la scor în faţa iranienilor de la Esteghlal, scor 2-5.

Prima etapă a Grupei C din Liga Campionilor Asiei a adus un eşec de proporţii pentru saudiţii de la Al Ahli. Echipa lui Reghecampf a rezistat doar o repriză în faţa iranienilor de la Esteghlal. La pauză a fost 1-1, însă repriza a doua a adus dezastrul. Iranienii au marcat de patru ori şi s-au impus cu 5-2.

În etapa a doua, programată duminică la Jeddah, Al Ahli Saudi o va întâlni pe Al Duhail SC, iar Al Shorta o va înfrunta pe Esteghlal FC.

Recent numit pe banca celor de la Al Ahli, Reghecampf a debutat cu un eşec şi în campionat, 2-3 pe propriul teren cu Al Raed.

reghecampf
sursa foto: Profi Media Images

În iarna trecută, Reghecampf a fost aproape de o revenire surpriză în Liga 1. Nu s-a înţeles în cele din urmă cu Mihai Rotaru, finanţatorul Universităţii Craiova, şi a revenit în campionatul din Arabia Saudită.

CITEŞTE ŞI: Avem careul de ași al Europa League! Cine a ajuns în semifinalele competiției după retururile de joi seară