Reghecampf, exasperat în Emirate! Echipa lui a fost egalată după ce a avut 3-0

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 17 aprilie 2019, ora 18:35,
reghecampf
reghecampf

Al Wasl Dubai, echipa antrenată de către Laurențiu Reghecampf, a remizat în deplasare cu Al Fujairah, scor 3-3, în etapa a 21-a din campionatul Emiratelor Arabe Unite. Gazdele au revenit incredibil de la 0-3.

După primele minute din repriza a doua, Al Wasl conducea cu 3-0, după reușitele lui Saleh (6′, 52′) și Mendes (16′).

Al Fujairah, una dintre cele mai slabe echipe din campionat, a revenit neașteptat. Alnoubi (66′), Benyettou (89′) și Saeed (90+4′) au adus un punct nesperat.

Presiune mare pe Laurențiu Reghecampf, care are un sezon slab și n-a mai câștigat de trei etape. Al Wasl e scăpată de grijile retrogradării, dar și departe de primele locuri.

În luna martie, Reghecampf și-a prelungit contractul pentru următoarele două sezoane și a anunțat că vrea să formeze o nouă echipă, mai competitivă.

reghecampfal wasllaurentiu reghecampfantrenoremirateemiratele arabe uniteal fujairah