„Regele” iese la atac: „În România se vorbește mult, însă se face puțin pe teren!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 22 iunie 2020, ora 23:23,
Gică Hagi
Gică Hagi

Gică Hagi, antrenorul Viitorului, a ieșit la atac după victoria categorică din meciul cu Hermannstadt, scor 4-1.

Formația „Regelui” nu le-a dat nicio șansă oaspeților. Achim și Gabi Iancu au reușit câte o „dublă”.

Gică Hagi a avut un mesaj categoric la finalul meciului cu Hermannstadt. Revoltat de discuțiile din ultima perioadă, ”Regele” a ținut să lămurească anumite aspecte cu privire la echipa sa.

”Cred eu că a fost o perioadă din minutul 20 până în 45 când adversarul a jucat bine. Dar după pauză noi am jucat bine, am marcat şi goluri multe. Sunt fericit pentru jucători şi nu e uşor cu această presiune. Cel mai fericit sunt pentru Achim, pentru că i-am găsit poziţia. Despre Iancu ştiam deja, dar Vlad Achim face lucrurile bune, i-am găsit poziţia. E surpriză. Eram nemulţumit înainte, acum sunt foarte mulţumit de el. Noi mergem pe drumul nostru.

Când ajungi să faci echipe de start la alte cluburi, e jalnic. Nu are legătură cu fotbalul, cu ce e profesionist. Am fost la un nivel mare şi trebuie să mă concentrez pe lucrurile astea. Restul… Eu ştiu că în România se vorbeşte foarte mult, pe teren se face puţin.” a declarat Gică Hagi la finalul meciului.