Rednic a scos bani din buzunar pentru victoria cu Voluntari! Câți bani le-a împărțit jucătorilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 06 noiembrie 2018, ora 16:51,

Mircea Rednic i-a premiat din propriul buzunar pe jucătorii dinamoviști pentru victoria din partida cu FC Voluntari, prima de la revenirea tehnicianului pe banca echipei din „Ștefan cel Mare”.

Dinamo s-a impus cu scorul de 1-0 în deplasarea de la Voluntari grație unui gol marcat din penalty, de Salomao, în cel de-al cincilea minut al prelungirilor.

Cu toate acestea, victoria în fața ultimei clasate a fost premiată substanțial de către Mircea Rednic. Tehnicianul a scos din buzunat 20.000 de euro, bani pe care i-a împărțit în mod egal jucătorilor din lot, indiferent dacă au evoluat la Voluntari sau nu, anuță gsp.ro.

Rednic le-a dat 3.000 de euro și celor din staff.