VIDEO | Real Madrid, eliminată în sferturile de finală ale Cupei Spaniei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 06 februarie 2020, ora 23:15,
benzema-real-madrid

Real Madrid a fost învinsă, joi, pe tren propriu, cu scorul de 4-3 (1-0), de Real Sociedad și a ratat calificarea în semifinalele Cupei Spaniei. Oaspeţii au condus cu 3-0 şi 4-1.

Odegaard a deschis scorul în minutul 22, cu un șut în forță din afara careului. A fost 1-0 la pauză pentru echipa oaspete.

După reluarea meciului, Isak și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 54, apoi a făcut „dubla” două minute mai târziu. Marcelo a redus din handicap în minutul 59, cu un șut superb în colțul din stânga al porții apărate de Remiro. Isak a ieșit din nou la rampă în minutul 69, când i-a pasat decisiv lui Merino.

Finalul de meci le-a aparținut celor de la Real Madrid, care au marcat prin Rodrygo (minutul 81) și prin Nacho (minutul 90+3). S-a încheiat 3-4, iar Real Madrid părăsește Cupa Spaniei în sferturile de finală.