Real, în formă înaintea returului cu Bayern! Victorie fără Ronaldo

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 28 aprilie 2018, ora 21:44,
Real Leganes

Cu gândul la returul cu Bayern, care o poate duce în finala Champions League, Real Madrid a învins-o pe Leganes, în La Liga, scor 2-1.

Echipa lui Zidane, fără Ronaldo, Modric sau Marcelo, a început excelent, iar Bale a deschis scorul în minutul 8. Apoi, s-a făcut 2-0 chiar înainte de pauză, atunci când Mayoral a marcat cu poarta goală.

În repriza secundă, Real nu a mai forțat, iar Leganes a reușit să înscrie golul de onoare prin Brasanac, în minutul 66.

Madrilenii speră să prindă un nesperat loc 2 în La Liga, însă obiectivul cel mai important rămâne cucerirea Ligii Campionilor. După victoria cu 2-1 de la Munchen, Real e favorită să ajungă în finala de la Kiev, acolo unde o va întâlni pe Liverpool, cel mai probabil.

Cum a arătat Real: Casilla – Achraf, Vallejo, Casemiro, Theo Hernandez – Kovacic (’62 Kroos), Ceballos, Llorente – Bale, Benzema (’62 Asensio), Mayoral