Reacție nervoasă după eșecul Craiovei cu Sepsi: ”Dacă vrei să faci scandal, asta e altceva”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 06 mai 2021, ora 08:57,
Mirko Pigliacelli

Universitatea Craiova a fost învinsă de Sepsi, scor 0-2, în etapa a 6-a a play-off-ului Ligii 1.

Mitrea și Petrila au fost autorii celor două goluri marcate în finalurile de repriză, goluri ce au diminuat serios șansele oltenilor la titlu.

La golul de 0-1 marcat de Bogdan Mitrea în minutul 45, portarul Pigliacelli a ieșit nefericit la 5 metri la o centrare din corner, iar de acolo nu a mai putut face nimic pentru a respinge lovitura de cap a fundașului covăsnenilor.

La finalul partidei, goalkeeperul Craiovei a fost chestionat asupra ieșirii neinsiprate din finalul primei reprize. Acesta a reacționat tăios: „Am stat în poziție și el a dat gol la vinclu, asta e explicația mea. Dacă vrei să faci scandal, asta e altceva. Eu deja ți-am răspuns”.

Pigliacelli-universitatea-craiova

În urma rezultatului din această seară, Universitatea Craiova rămâne pe locul 3 în play-off, cu 37 de puncte și o va întâlni pe FC Botoșani pe teren propriu, în timp ce Sepsi rămâne tot pe locul 4, cu 33 de puncte în clasament.