Reacţia lui Meme Stoica, după victoria din prelungiri cu Gaz Metan: ,,Am mai trăit aşa ceva în anul în care am luat titlul”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 08 martie 2021, ora 09:27,
mihai stoica

FCSB s-a impus pe teren propriu, în etapa a 26-a a Ligii 1, împotriva celor de la Gaz Metan Mediaş, în prelungirile partidei, scor 1-0.

Unicul gol al partidei a fost înscris de căpitanul Florin Tănase, după ce a deviat cu capul centrarea venită din partea lui Olimpiu Moruţan.

După meciul de pe Arena Naţională, Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a reacţionat printr-o postare. Acesta a scris că nu a mai trăit un astfel de meci din anul în care a luat titlul cu Unirea Urziceni.

,,Nu țin minte un meci al Stelei/FCSB câștigat cu atâta șansă ca cel din seara asta. În schimb, eu am avut o experiență asemănătoare cu Unirea Urziceni la un meci cu Vasluiul. În anul în care am luat titlul.”, a postat Mihai Stoica pe Facebook.
După acest meci, FCSB a revenit pe primul loc în Liga 1, cu 57 e puncnte adunate în cele 26 de jocuri disputate până acum.
De cealaltă parte, Gaz Metan Mediaş se află pe locul 12 în Liga 1, cu 28 de puncte adunate din cele 26 de meciuri jucate în acest sezon.

Citeşte şi VIDEO | FCSB, victorie în ultimele minute cu Gaz Metan Mediaș! Formația lui Toni Petrea revine pe prima poziție în ierarhie