Reacția lui Gigi Becali după victoria de la Craiova. „Asta e tot ce vreau să spun!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 16 septembrie 2019, ora 07:44,
Gigi Becali
Gigi Becali

FCSB s-a impus cu 1-0 la Craiova, în fața Universității. Patronul Gigi Becali a comentat victoria echipei roș-albastre.

FCSB i-a stricat debutul lui Pițurcă în fața unui stadion plin. Becali s-a declarat mulțumit.

Ce să mai vorbesc? Zero șuturi pe poartă, nu au trecut de centrul terenului în prima repriză. Asta e tot ce vreau să spun. N-au avut niciun șut pe poartă tot meciul, jucătorii lor n-au trecut de jumătatea terenului. S-a jucat ca pe vremuri, toți la o singură poartă!”, a declarat Gigi Becali pentru GSP.ro.

Patronul FCSB este de părere că arbitrul Istvan Kovacs trebuia să dea penalty la un duel între Kelic și Florinel Coman.

„Am avut penalty clar la Coman”, a spus finanțatorul vicecampioanei.

Golul victoriei echipei bucureștene a fost marcat de Tsoumou în minutul 88, după o greșeală a lui Pigliacelli.