Răzvan Marin îl laudă pe Cosmin Contra pentru discursul de la pauză

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 11 septembrie 2018, ora 10:06,
razvan-marin

Echipa națională a României a fost condusă de două ori în Serbia, dar a revenit de fiecare dată. Mijlocașul Răzvan Marin consideră că discursul selecționerului Cosmin Contra de la pauza meciului a făcut diferența.

România a remizat, scor 2-2, în meciul de la Belgrad împotriva Serbiei, în etapa a doua a Grupei 4, Seria C din Liga Naţiunilor.

Pentru România au marcat Nicolae Stanciu (48′ – penalty) şi George Ţucudean (68′), iar pentru Serbia a înscris Aleksandar Mitrovici (26′, 63′).

Cred că am făcut o repriză a doua foarte bună. I-am surprins pe contraatac și până la urmă a ieșit bine. Domnul Contra ne-a spus mai bine la pauză ce avem de făcut, în prima repriză ne-au surprins puțin. În a doua repriză s-a văzut că am intrat mai motivați, am știut mai bine ce avem de făcut.

Puteam să câștigăm dacă intra ocazia lui Mitriță, dar per total cred că e un rezultat echitabil, pentru că și ei au avut ocazii destul de mari. Până la urmă e bine că s-a terminat așa. Nu cred că s-a văzut diferenţă mare de valoare între ei şi noi„, a declarat Răzvan Marin, la finalul partidei din Serbia.

Răzvan Marin (22 de ani) a fost integralist în partida cu Serbia, fiind suspendat în meciul cu Muntenegru. Mijlocașul echipei belgiene Standard Liege este cel mai bine cotat jucător din lotul echipei naționale (7 milioane de euro), potrivit site-ului Transfermarkt.

contradiscursselectionerliga natiunilorromaniamarinserbiacosmin contrarazvan marinechipa nationala