Răzvan Lucescu, scos din minţi de comportamentul adversarilor. „Au încercat să ne….”

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat joi, 28 februarie 2019, ora 13:07,
razvan lucescu

PAOK Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu s-a calificat în dramatic în semifinalele cupei Greciei, scor 4-2 împotriva celor de la Panionios, după cele două reprize de prelungiri( 5-4 scorul general, după 2-1 pentru Panionios în tur).

După un meci în care PAOK a dominat jocul și a marcat prima în minutul 32 prin Bisewar, părea că își va face meciul ușor și va reuși calificarea fără să tureze motoarele foarte mult,

Doar un minut s-au bucurat cei de la PAOK de avantaj golulului marcat, în minutul 33 Panionios a înscris și a stabilit scorul pauzei.

A doua repriză PAOK a dominat, iar în minutul 82 Swiderski a marcat pentru 2-1 și calificarea avea să se decidă în reprizele de prelungire.

În minutul 94 Panionios a egalat la 2, iar PAOK părea că nu mai poate întoarce soarta calificării, dar ce a urmat a fost senzațional. În minutul 114 Akpom a punctat pentru 3-2 iar în minutul 119 Vieirinha a înscris pentru 4-2 din penalty și Paok a reușit o calificare miraculoasă.

Cei de la Panionios au refuzat să mai repună mingea în joc după golul marcat de Vierinha din penalty.

Jucătorii de la Panionios au refuzat să mai joace, deoarece i-au transmis arbitrului partidei de pe Toumba Stadium că penalty-ul din care Vierinha a înscris a fost unul controversat. Fotbaliștii oaspeților au refuzat să mai înceapă jocul de la centrul terenului, astfel că centralul a decis să fluiere pentru final. În semifinalele Cupei Greciei mai sunt calificate Asteras Tripolis și AEK Atena. Ultima semifinalistă se va decide între Lamia și Olympiakos, echipe care au terminat la egalitate în tur, scor 3-3.

Video cu faza și declarația lui Răzvan Lucescu

Pe de-o parte, PAOK, o echipă care a jucat fotbal și s-a concentrat numai la joc. Pe de alta, Panionios care nu voia decât să tragă de timp și să ne f…((„They were trying to fuck us”) E o rușine!, a declarat Răzvan Lucescu.

Ni s-au refuzat trei penaltyuri, adversarii au scăpat de două eliminări și au simulat permanent. Ne-au lovit și tot ei au stat pe jos peste 25 de minute”.

„Au îndrăznit să facă show la sfârșit? E o rușine! E un circ, nu are nicio legătură cu fotbalul”, a mai declarat Lucescu.

• 21-0 a fost raportul cornerelor în duelul dintre PAOK şi Panionios
  • 23-3 a fost raportul ocaziilor de gol
reactie razvan lucescurăzvan lucescuPAOK victoriecalificarescene uluitoarepaok salonicdeclaratii