Războiul continuă! Dumitru Dragomir i-a dat replica lui Nicolae Stanciu: ”Vorbesc despre oricine, ce vreau”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 30 martie 2019, ora 16:38,
Stanciu Suedia

Conflictul deschis între Nicolae Stanciu și Dumitru Dragomir continuă!

După dubla României cu Suedia și Insulele Feroe, fostul președinte al LPF l-a criticat dur pe internaționalul român. Mijlocașul a fost deranjat de criticile primite și i-a răspuns acestuia, însă Dragomir a ținut să-l pună iar la punct pe Stanciu.

”Ce treabă am eu cu Stanciu? El să își vadă de treaba lui. Eu sunt suporter, nu mai sunt oficial, pot să vorbesc despre oricine, ce vreau. Pot să-i spun că a jucat slab. L-a văzut o țară întreagă că a jucat slab și el zice că a jucat bine.” a declarat Dumitru Dragomir pentru DigiSport.

”Mai mult a încurcat decât să joace. Îl aştept de 4 ani de zile. Stanciu nu este cel la care ne aşteptam. Mă aşteptam să spargă pe toată lumea, să facă diferenţa în teren. E un jucător bun, dar nu te dă afară cu evoluţiile sale.” a declarat fostul președinte al LPF după meciul cu Suedia, scor 1-2.

”Dacă Dumitru Dragomir a zis că trebuia să fiu schimbat în minutul 30 şi 50% dintre telespectatori nu se uită la meci, zic că Stanciu a fost cel mai slab, nu? Pentru că voi aţi dat pe toate site-urile ştirea asta, dar ce a zis Ilie Dumitrescu, care a făcut o analiză şi a zis că am fost cel mai activ în prima repriză, nu a dat nimeni.” a fost replica lui Nicolae Stanciu după victoria cu Insulele Feroe, scor 4-1.