VIDEO | Rătăciți în ceață! Academica Clinceni a luat patru goluri la Sfântu Gheorghe

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 10 decembrie 2019, ora 17:43,
sepsi clinceni ceata

Sepsi s-a impus cu scorul de 4-0 în partida cu Academica Clinceni. Meciul a fost reluat astăzi din minutul 16, după ce, ieri, a fost întrerupt din cauza ceții.

Echipa antrenată de Leo Grozavu a obținut cea mai clară victorie din actuala stagiune. Academica lui Ilie Poenaru a fost pradă ușoară în cea de-a doua zi a meciului.

Sepsi a marcat toate cele patru goluri în repriza secundă.

Scorul a fost deschis de Ștefănescu, în minutul 56, imediat după ce arbitrul George Găman nu acordase un penalty în favoarea covăsnenilor, pentru un henț clar comis de Gabi Matei.

Elevii lui Leo Grozavu s-au distanțat pe tabelă în minutul 66. Fulop a executat o lovitură liberă, iar Buziuc a deviat cu capul în propria poartă.

Ștefănescu și-a trecut în cont cea de-a doua reușită în minutul 74, după o pătrundere pe stânga.

Vașvari a închis tabela în minutul 77.

Ultimele 15 de minute ale partidei s-au disputat în condiții de ceață, existând temeri că meciul va fi întrerupt din nou.

Echipele de start:

Sepsi: Niczuly – R. Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Fl. Ștefan – I. Fulop, Vașvari, R. Deaconu – Carnat, Safranko, M. Ștefănescu
Rezerve: Fejer – Velev, Barisic, Gal-Andrezly, Salli, Karanovic, Csiszer
Antrenor: Leo Grozavu

Clinceni: Vâlceanu – G. Matei, Chatziterzoglu, Răuță, P. Pârvulescu – A. Șut, Cebotaru, R. Ion – Merloi, Vojtus, Buziuc
Rezerve: A. Ureche – M. Dobrescu, F. Achim, C. Dumitru, Deretti, A. Popescu, B. Ilie
Antrenor: Ilie Poenaru

Arbitri: George Găman (Dolj) – Marius Marchidanu (Brăila), Vlad Bârleanu (București)