Rapid, victorie în amicalul cu Steaua Rusiei! Giuleștenii se pot lăuda cu un super-jucător

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 04 februarie 2019, ora 16:54,
rapid chindia echipa

Rapid a învins FC Zvezda, formație din eșaloanele inferioare ale Rusiei, cu scorul de 2-1. Pentru formația din Giulești au înscris Toma (‘7) și Hlistei (’83)!

Formația alb-vișinie se poate lăuda cu un nou jucător care a avut performanțe remarcabile în meciurile amicale- Cătălin Hlistei. Fotbalistul a marcat 4 goluri în cele 4 partide de pregătire de până acum.

Rapid este primul loc în Liga a 3-a. Formația antrenată de Daniel Pancu are ca obiectiv principal promovarea în Liga 1 în următorii 2 ani. Pentru a se asigura că nu va întâmpina probleme, clubul a adus în acest sezon jucători a căror cote de piață adunate depășesc 1 milion de euro.

VICTORIE CU STEAUA RUSIEIRAPID ? FC ZVEZDA 2️⃣:1️⃣⚽ Toma (7), Hlistei (83) /… (23)

Publicată de FC Rapid 1923 pe Luni, 4 februarie 2019

Primul 11 trimis în teren de Daniel Pancu în prima repriză: Drăghia – Voicu, Catrici, Neacșu, Demici – Trip, Jorza – Turbatu, Toma, Goge – Matulevicius

Repriza a 2-a: Drăghia – Băjan, Babaua, Neacșu, Oanea – A. Grigore, Duriță, Cârstocea – A. Nițu, Vlada, Hlistei

LIVETEXT ▶️ RAPID ? FC Zvezda 0:0? Primul XIDrăghia – Voicu, Catrici, Neacșu, Demici – Trip, Jorza – Turbatu, Toma, Goge – Matulevicius