Rapid, show total la Singureni! Giuleștenii, în liga a treia. A jucat și Maryo Primaru’

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 16 iunie 2018, ora 23:28,
Maryo Primaru

Rapid este sigură de locul în liga a treia, după ce s-a impus clar în prima manșă a barajului cu Singureni, scor 7-0.

Cu Niculae, Maftei și Voicu printre titulari, Rapid a făcut spectacol în fața unui adversar extrem de modest. Goge a deschis scorul în minutul 10, Niculae a marcat cu un lob superb pentru 2-0, stabilind scorul pauzei.

Echipa din Singureni a cedat complet după pauză și a mai luat 5 goluri: Vlada, Goge și Burlacu (3) au înscris în repriza secundă.

Un moment inedit a avut loc în minutul 70, atunci când primarul comunei Singureni, Marian Pătuleanu, a intrat și el pe teren. Spectatorii s-au amuzat teribil pe seama lui Maryo Primaru’, care a vrut și el să bifeze un meci istoric pentru comuna sa.

Echipele de start:

Rapid: Ciuculescu – Voicu, Iacob, Bratu, Stancu – Dovleac, Maftei, Ladaru, Goge – Niculae, Vlada

Antrenor: C. Schumacher

Singureni: Popa – Lincu, Ciulică, Nicolescu, Iliescu – Danteș, Amet, Rădulescu, Mușat – Fluerică, Zamfir

Antrenor: C. Toma