Rapid, încă un pas greşit! Giuleştenii, doar remiză albă la Buzău

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 25 februarie 2021, ora 20:16,
buzau rapid
buzau rapid

Rapid a rămas fără victorie şi după al doilea meci disputat în 2021. Giuleştenii au obţinut doar o remiză albă în deplasare la Buzău.

După ce au ratat victoria cu Ripensia Timişoara, scor 2-2, giuleştenii nu au reuşit să bifeze primul succes al anului nici în deplasare. Gloria Buzău, echipa lui Ilie Stan, i-a ţinut în şah 90 de minute pe jucătorii lui Nicolae Grigore.

Vîrtej şi Ciprian Petre, de la gazde, au avut cele mai clare ocazii ale primei reprize. Alb-vişiniii au replicat prin Hlistei şi Dandea, a cărui reluare cu capul a trimis mingea puţin pe lângă poartă.

S-a terminat 0-0, iar giuleştenii au rămas pe locul al treilea în clasamentul din Liga 2. În această etapă, deschisă chiar de meciul giuleştenilor, Rapid poate coborî în clasament dacă echipele aflate mai jos îşi vor câştiga meciurile.

Echipele:
SCM Gloria Buzău: Stoian – Pîrvulescu, Vîrtej, Perju, Toma – Pațurcă (Andronic 81), Balgiu, Petre (Roșu 62) – Ciobanu (Poștoarcă 81), Chică-Roșă (Iurcu 68), Tucaliuc (Nedelea 81)
Antrenor: Ilie Stan

Rapid: Moldovan – Jorza, Dandea, Zunic, Florică (Finica 50) – Lazăr, Pănoiu (Ilie 86) – Ursu (Sefer 50), Drăghiceanu (Bălan 63), Hlistei – Ioniță (Barbu 86)
Antrenor: Nicolae Grigore

sursa foto: captura Digi Sport