VIDEO | Rapid e de neoprit! Victorie clară și 6 goluri înainte de Paște

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 26 aprilie 2019, ora 17:01,
Rapid Borcea

Rapid continuă să facă spectacol în liga a treia!

Vineri, rapidiștii n-au avut milă de Agricola Borcea, iar scorul a fost unul clar: 6-0.

Show în Regie ? RAPID ? Borcea 6️⃣:0️⃣Sursa video: DigiSport

Publicată de FC Rapid 1923 pe Vineri, 26 aprilie 2019

Oaspeții au făcut față până la pauză, iar avantajul rapidiștilor, încurajați de aproape 4.000 de spectatori, a fost de numai două goluri.

Hlistei a deschis scorul în Regie, iar Vlada a stabilit rezultatul după 45 de minute.

GOOOOOOOOOOOOL RAPID!!!⚽ Marian Vlada majorează diferența în minutul 37, cu un șut din interiorul careului.#RapidBorcea 2:0

Publicată de FC Rapid 1923 pe Vineri, 26 aprilie 2019

Cârstocea, Goge, Robinho și Hlistei au punctat în repriza secundă, iar Rapid nu mai poate scăpa promovarea în Liga 2.

GOOOOOOOOOOOOL RAPID!!!⚽ Pasă, Robinho, șut puternic, Hlistei, iar scorul devine 6-0 pentru Rapid!!! ('90)#RapidBorcea 6:0

Echipa de start a Rapidului: Ciuculescu-Oanea, Băjan, Catrici, Manole, Cârstocea, Jorza, Sefer, Drăghiceanu, Hlistei, Vlada