Rapid, de la extaz la agonie! Giuleștenii au fost învinși de Comuna Recea!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 26 septembrie 2020, ora 14:23,
iencsi rapid

Jucătorii Rapidului au trecut de la extaz la agonie în meciul de astăzi!

Formația din Giulești a suferit primul eșec din noul sezon. Comuna Recea i-a învins pe bucureșteni cu 2-1.

În prima repriză, Hlistei a deschis scorul prin Hlistei, la doar câteva minute după ce gazdele au ratat un penalty prin portarul Alin Bota.

GOOOOOL RAPID'19 ⚽ Cătălin Hlistei deschide scorul, după ce, cu două minute înainte, Virgil Drăghia a apărat un penalty#ReceaRapid 0:1

Publicată de FC Rapid 1923 pe Sâmbătă, 26 septembrie 2020

Vezi și FOTO | Pandemia, ignorată în Maramureş! Sute de spectatori la meciul Rapidului

În repriza secundă, Marius Coman a răpus-o pe Rapid: a marcat de două ori, în minutul 67, cu o lovitură de cap, și în minutul 79, după ce a executat o lovitură de la 11 metri.

'79 ⚽ Recea întoarce scorul prin Coman, cel care a transformat un nou penalty#ReceaRapid 2:1

Din păcate, Rapid pierde la Recea

în urma acestui rezultat, Rapid coboară pe locul 3 în Liga a 2-a, în timp ce maramureșenii au obținut primele puncte după promovare și au urcat pe locul 19.

În următoarea etapă, Comuna Recea va juca acasă cu FCU Craiova, iar bucureștenii o așteaptă pe teren propriu pe Concordia Chiajna.