Rapid a scăpat victoria printre degete, dar antrenorul e mulțumit! Iencsi: „E un punct valoros”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 19 septembrie 2020, ora 17:42,
iencsi-rapid

Rapid a obținut doar un egal cu Turris Turnu Măgurele, la Buftea, deși a condus și a avut superioritate numerică. Antrenorul ‘alb-vișiniilor’, Adrian Iencsi, s-a declarat mulțumit de acest rezultat și a pus evoluția jucătorilor săi pe seama perioadei scurte de pregătire.

Cătălin Hlistei a deschis scorul pentru Rapid în minutul 50.

Misiunea giuleștenilor părea mai ușoară după eliminarea lui Pârvulescu din minutul 69.

Turris a dat lovitura în minutul 90+3. Ilie Damașcan a reluat cu capul din 6 metri, de lângă Raul Costin.

Nu trebuia să le dăm spații, să le dăm posibilitatea adversarilor să se apropie de poartă. Mai ales când se apropie și finalul partidei… te poți întâlni cu astfel de situații, pentru că jucătorii simt o anumită presiune.

Sunt foarte mândru de băieții mei, pentru noi fiecare meci e un test. Suntem o echipă nouă, în reformare, am avut trei săptămâni la dispoziție să creez acest lot. Nu am avut parte de meciuri de pregătire și de aia spun că sunt mulțumit de băieți. Puteam să luăm cele trei puncte, dar și acest punct e unul valoros„, a spus Adrian Iencsi la DigiSport.

Rapid este fără victorie în fața echipei din Turnu Măgurele. Teleormănenii s-au impus de două ori, alte trei întâlniri încheindu-se la egalitate.

Rapid termină la egalitate cu Turris, însă rămâne pe prima poziție Cronica meciului ?bit.ly/3ceosIz#LegendaContinua

Publicată de FC Rapid 1923 pe Sâmbătă, 19 septembrie 2020

Rapid rămâne pe primul loc în clasamentul Ligii a 2-a, cu 10 puncte. Turris este la mijlocul clasamentului, cu 5 puncte.