Rapid a început anul cu un semieșec, deși a condus-o pe Ripensia cu 2-0

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 21 februarie 2021, ora 14:19,
rapid
rapid

Rapid și Ripensia Timișoara au remizat, scor 2-2, duminică, la Buftea, în cadrul etapei a 16-a a Ligii a 2-a.

Alb-vișiniii au deschis scorul chiar înainte de pauză. Amir Jorza a trimis imparabil un șut din marginea careului.

Oaspeții puteau egala după reluare. Nemanja Sokovic a avut poarta goală în fața, dar a șutat din voleu peste bara poartă.

În minutul 64 Cătălin Hlistei a transformat cu siguranță un penalty scos de Ursu.

Ripensia a egalat în minutul 75. Piftor a redus din diferență cu un șut violent de la 18 metri.

În minutul 90+3, Andrei Macrițchi a marcat cu capul, din 6 metri, după o fază fixă, iar meciul s-a încheiat 2-2.

Rapid ocupă locul 3 în clasamentul Ligii a 2-a, cu 26 de puncte. De cealaltă parte, Ripensia se află pe locul 15 cu 16 puncte obținute.

2-2liga 2ripensiafotbalrealitatearapid