Rafael Nadal, eliminat de la Australian Open! Stefanos Tsitsipas a întors scorul de la 2-0 la seturi pentru spaniol

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 17 februarie 2021, ora 21:54,
Australian Open Tennis, Day Ten, Melbourne Park, Australia – 17 Feb 2021

Rafael Nadal (Nr. 2 ATP) a fost eliminat în sferturile de finală ale turneului de Grand Slam de la Australian Open.

Spaniolul, Rafael Nadal a fost învins după un meci nebun de către grecul Stefanos Tsitsipas (Nr. 6 ATP).

Sursa Foto: Profimedia Images

Rafael Nadal a condus cu 2-0 la seturi dar elenul Stefanos Tsitsipas a reușit să întoarcă soarta meciului.

Stefanos Tsitsipas l-a învins pe iberic cu scorul de 6-3, 6-2, 6-7(4), 4-6, 5-7, partidă ce a durat patru ore și opt minute.

Careul de ași de la Australian Open:

Stefanos TsitsipasDaniil Medvedev

Novak Djokovic – Aslan Karatsev

rafeal nadalaustralian openrealitateasferturi de finalastefanos tsitsipaseliminare