Radu Drăguşin, pregătit să semneze noul contract cu Juventus: „Uneori, visurile devin realitate”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 07 decembrie 2020, ora 14:06,
radu dragusin

Agentul lui Radu Drăgușin (18 ani), Florin Manea, a declarat că tânărul fundaș nu va pleca de la Juventus.

Radu Drăguşin a debutat pentru Juventus Torino în meciul cu Dinamo Kiev din Champions League, terminat cu victoria gazdelor, scor 3-0.

Apărătorul central de doar 18 ani a prins aproximativ 25 de minute, după ce Pirlo l-a introdus în minutul 69 al partidei de la Torino.

Florin Manea a spus că nu se pune problema ca internaționalul de tineret al României să plece de la Juventus.

„Nu ne-a trecut niciodată prin cap să plecăm de la Juventus. Semnarea noului contract nu va fi o problemă. Viitorul lui Drăguşin este aici.”

„Acum 3 ani, Radu se uita la Ronaldo la TV. Acum, joacă alături de el. Uneori, visurile devin realitate.” a declarat Florin Manea, pentru Tuttomercatoweb.com.

Potrivit presei din peninsulă, conducerea celor de la Juventus i-au propus fundașului român prelungirea contractului, care este scadent în vara anului viitor.

“Românul va fi al cincilea fundaş central din lotul lui Andrea Pirlo şi va avea un salariu de debutant în Serie A: sub 1 milion de euro, dar mai mare de 500.000 de euro. conform celor de la Tuttosport.