PSG a învins-o pe Atalanta și s-a calificat în semifinalele UCL la capătul unui meci spectaculos

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 12 august 2020, ora 23:55,
neymar moting

Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a învins, miercuri, cu scorul de 2-1, echipa Atalanta.

Golul italienilor a fost marcat de Pasalic, în minutul 27, după un șut din marginea careului, cu efect, la colțul lung. PSG a revenit însă spectaculos în minutele de prelungire, cu două goluri marcate în minutele 90 și 90+3.

Meciurile din sferturile de finală ale Ligii Campionilor se dispută de miercuri până sâmbătă, la Lisabona, într-o singură manşă.

Joi este programată partida Leipzig (Germania) – Atletico Madrid (Spania).

Partida FC Barcelona (Spania) – Bayern München (Germania) are loc vineri, iar meciul Manchester City (Anglia) – Olympique Lyon (Franţa) este programat sâmbătă.

Semifinalele au loc la 18 şi 19 august, iar finala în 23 august.