PSG a câștigat a patra oară la rând Cupa Franței! Unai Emery a reușit tripla

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 09 mai 2018, ora 00:42,
Cavani Cupa
Cavani Cupa

PSG n-a avut nicio emoție în finala Cupei Franței! Cu Mbappe, Di Maria și Cavani în teren, PSG nu a forțat în disputa cu modesta Les Herbiers (liga a treia) și s-a impus cu 2-0.

La pauză, PSG a condus doar cu 1-0, după golul lui Lo Celso, însă parizienii au lovit bara de trei ori. În repriza secundă, PSG a mai înscris o singură dată, prin Cavani. Atacantul a punctat din penalty, în minutul 74.

Triplă reușită de PSG

PSG reușește tripla pe plan intern (Ligue 1, Cupa Ligii, Cupa Franței). În plus, starurile lui Unai Emery reușesc să câștige Cupa Franței pentru a patra oară la rând, însă parcursul din Liga Campionilor rămâne marele eșec.

Înfrângerea cu 0-2 poate fi considerat un rezultat mare pentru Les Herbiers, marea surpriză din acest sezon al Cupei Franței. Aflată în liga a treia, echipa lui Stephane Masala tremură serios în lupta pentru evitarea retrogradării.