Prunea dă de pământ cu naționala: ”Cel mai slab meci din ultimii 30 de ani!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 20 noiembrie 2020, ora 00:38,
prunea
prunea

Florin Prunea (52 ani) dă de pământ cu echipa națională la 24 de ore după remiza României cu Irlanda de Nord, scor 1-1.

Fostul internațional nu a fost mulțumit de prestația ”tricolorilor” de la Belfast.

România a fost condusă până în minutul 81, când Eric Bicfalvi a egalat și trimis naționala în urna a doua la tragerea la sorți pentru preliminariile Campionatului Mondial din 2022.

”Eu am fost observator la Bosnia U21 – Belgia U21, dar am văzut meciul când m-am întors. A fost cel mai slab meci al naționalei din ultimii 30 de ani, până în minutul 82. Rădoi i-a luat discursul lui Burleanu, îmi pare rău pentru el.

A avut argumente tot timpul, dar acum greșește, nu acesta este Rădoi pe care îl știam eu. Nu-i stă bine așa încrâncenat. El va fi 100% antrenorul Craiovei. Cu siguranță, el a avut discuții. Noi, în lumea fotbalului, ne dăm seama. El a bătut palma cu Craiova! Acolo ar face treabă foarte bună.” a declarat Prunea la Digi Sport.