Probleme pentru Ţucudean! A plecat la pauză direct la spital

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 08 decembrie 2018, ora 23:02,
FOTBAL: CFR CLUJ – FC BOTOSANI, LIGA 1 BETANO (20.07.2018)

George Ţucudean a fost titular în meciul cu Gaz Metan Mediaş, însă nu a mai revenit de la vestiare pentru repriza a doua a partidei.

Golgheterul campioanei a acuzat stări de ameţeală şi, conform unor surse, un ritm cardiac neobişnuit de ridicat. Medicii i-au interzis să reia partida după pauză!

Ţucudean a ajuns direct la spital, însoţit de directorul sportiv Daniel Stanciu. Atacantul în vârstă de 27 de ani urmează a fi supus mai multor investigaţii amănunţite.

Ţucudean a avut o problemă medicală, mi-a spus medicul că nu mai poate juca. A venit ambulanţa în vestiar, iar jucătorul nu era în condiţii de a continua partida. Nu ştiu dacă a mers la spital, pentru că am venit aici imediat după meci”, a declarat Conceicao, la conferinţa de presă.

În meciul cu Gaz Metan, CFR l-a pierdut şi pe Moutinho, accidentat, dar şi pe Ciprian Deac, astfel că Toni Conceicao a fost nevoit să efectueze trei schimbări forţate.