Probleme pentru Mattia Montini! Rednic: „Nu vede cu un ochi”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 01 martie 2019, ora 22:41,
Montini
Montini

Golgheterul lui Dinamo, Mattia Montini, a suferit o comoţie în prima repriză a partidei cu Concordia Chiajna și a fost înlocuit cu grecul Athanasios Papapazoglou. Antrenorul lui Dinamo, Mircea Rednic, a declarat că atacantul italian este la spital și nu vede cu un ochi.

Montini a primit o lovitură în zona cefei, în urma unui duel aerian din minutul 26. Italianul a fost transportat de urgență cu ambulanța și purta un guler cervical.

Montini e la spital, am înțeles că are o ușoară comoție. El a ieșit și ne-a spus că nu vede cu un ochi. Acum nu știu ce s-a întâmplat. Sunt dueluri, ăsta e fotbalul! Îmi pare rău, sper să nu fie nimic grav„, a spus Rednic.

Mattia Montini (27 de ani) a înscris 6 goluri în 8 partide pentru Dinamo.

Dinamo a învins Concordia Chiajna cu 2-1 și va începe play-out-ul Ligii 1 cu 16 puncte.

concordia chiajnacomotiedinamomircea rednicspitalplay-outmontiniantrenorconcordiarednic