Probleme pentru Ianis Hagi? Nu a jucat niciun minut pentru Genk în derby-ul cu Brugge

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 01 septembrie 2019, ora 16:42,
ianis-hagi-genk

Ianis Hagi a fost tras pe linie moartă la Genk! Mijlocașul în vârstă de 20 de ani nu a jucat în derby-ul Club Brugge – Genk, scor 1-1.

Principalul argument al transferului lui Ianis Hagi la Genk a fost faptul că poate să joace în mod constant. Ei bine, jucătorul care a impresionat la Campionatul European de tineret a prins puține minute în acest debut de sezon.

Ianis Hagi a fost rezervă neutilizată pentru al doilea meci la rând. Genk nu și-a creat multe ocazii de gol la Brugge.

Iată câte minute a jucat mijlocașul român de la transferul în Belgia:

Recent, Ianis s-a declarat nemulțumit de evoluțiile sale la Genk. Fostul jucător al Viitorului a fost criticat și de presa belgiană.

Ianis Hagi este un jucător important pentru echipa națională, fiind convocat de către selecționerul Cosmin Contra pentru meciurile cu Spania (5 septembrie) și Malta (8 septembrie), din preliminariile Euro 2020.

Vom juca împotriva Spaniei pe un stadion plin, vă așteptăm alături de noi și la Ploiești, să umplem și stadionul „Ilie Oană”! Împreună suntem mai puternici❗? bit.ly/2MNPigL#LuptamImpreuna #HaiRomania ??