Probleme pentru FCSB în play-off! Ce jucător poate lipsi în lupta pentru titlu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 11 aprilie 2021, ora 14:54,
fcsb
fcsb

FCSB a remizat ieri, în deplasare, scor 1-1, conta celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, în ultima etapă a sezonului regulat din Liga 1.

În prima repriză a meciului de la Sfântu Gheorghe, FCSB a primit o lovitură la care nu se aştepta chiar înainte de cele mai importante meciuri, cele din play-off.

Credit: Alex Nicodim/SIPA//SERRESRAPHAEL__ALX5058/2007231515/Credit:Alex Nicodim/SIPA/2007231518

Andrei Miron, fundaşul central al echipei pregătite de Toni Petrea, s-a accidentat în prima repriză a meciului, chiar după ce Florin Tănase a deschis scorul.

Acum, oficialii de la FCSB sunt îngrijoraţi de situaţia fundaşului, deoarece acesta este suspect de ruptură, potrivit primelor investigaţii.

În cazul în care accidentarea fundaşului se va dovedi a fi ruptură, atunci FCSB nu se va mai putea baza pe serviciile apărătorului central în jocurile din play-off.

După remiza de ieri cu Sepsi, FCSB a terminat sezonul regulat cu 65 de puncte acumulate din 30 de jocuri şi ar putea fi depăşită de CFR Cluj, dacă ardelenii vor câştiga derby-ul cu Universitatea Craiova din această seară.