Probleme pentru FCSB în play-off! Ce jucător poate lipsi în lupta pentru titlu

FCSB a remizat ieri, în deplasare, scor 1-1, conta celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, în ultima etapă a sezonului regulat din Liga 1.

În prima repriză a meciului de la Sfântu Gheorghe, FCSB a primit o lovitură la care nu se aştepta chiar înainte de cele mai importante meciuri, cele din play-off.

profimedia 0546417608
Credit: Alex Nicodim/SIPA//SERRESRAPHAEL__ALX5058/2007231515/Credit:Alex Nicodim/SIPA/2007231518

Andrei Miron, fundaşul central al echipei pregătite de Toni Petrea, s-a accidentat în prima repriză a meciului, chiar după ce Florin Tănase a deschis scorul.

Acum, oficialii de la FCSB sunt îngrijoraţi de situaţia fundaşului, deoarece acesta este suspect de ruptură, potrivit primelor investigaţii.

miron

În cazul în care accidentarea fundaşului se va dovedi a fi ruptură, atunci FCSB nu se va mai putea baza pe serviciile apărătorului central în jocurile din play-off.

După remiza de ieri cu Sepsi, FCSB a terminat sezonul regulat cu 65 de puncte acumulate din 30 de jocuri şi ar putea fi depăşită de CFR Cluj, dacă ardelenii vor câştiga derby-ul cu Universitatea Craiova din această seară.