Probleme pentru Dan Petrescu după victoria dramatică împotriva Craiovei. A primit îngrijiri medicale

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 06 mai 2018, ora 10:03,

CFR Cluj a obținut într-un mod dramatic cele trei puncte în meciul de pe teren propriu cu CS U Craiova, iar antrenorul ardelenilor nu a mai făcut față tensiunii și a cedat din punct de vedere fizic și psihic. Dan Petrescu a primit îngrijiri medicale și nu a fost capabil să acorde interviuri la finalul meciului.

În etapa a 8-a din play-off-ul Ligii 1, CFR Cluj a învins CS U Craiova cu 1-0, grație reușitei lui Camora din minutul 75, și a revenit pe primul loc al clasamentului. În minutele de prelungiri, Djokovici l-a faultat în careu pe Gustavo, dar Arlauskis a apărat penalty-ul executat slab de către brazilian.

Antrenorului CFR-ului i s-a făcut rău, iar la interviuri a fost prezent secundul Emil Caras.

Dan nu e bine. Pentru el, e mai bine să fie sub îngrijirea doctorului. Prea mulţi nervi, atâtea meciuri în care am condus. Avem şi noi o vârstă. E sub îngrijirea doctorilor acum, dar victoria îi face bine. Starea de spirit a tuturor nu a fost bună. Dacă eram mai atenţi în apărare, puteam închide meciul mult mai devreme„, a spus Caras pentru Digi Sport.

La conferinţa de presă premergătoare meciului cu CS U Craiova, Dan Petrescu a spus că i-a fost rău în ultima săptămână, după derby-ul cu FCSB, scor 1-1.

A fost o săptămână nu foarte uşoară nici pentru mine, nici pentru jucători. Personal nu m-am simţit bine. Am şi răcit, m-am simţit rău. Toţi jucătorii au plâns prin vestiare, au suferit. Le-am spus că încă mai e posibil să facem ceva. Trebuie să credem!„, a spus Petrescu vineri.