Probleme mari pentru Vintilă! Încă doi jucători s-au accidentat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 15 iunie 2020, ora 14:16,
fcsb cfr cluj nedelcu accidentare

A fost o seară neagră pentru FCSB în Gruia! ‘Roș-albaștrii’ au pierdut la limită meciul cu CFR Cluj, deși și-au creat mai multe ocazii de gol. În plus, Dragoș Nedelcu și Lucian Filip s-au accidentat destul de serios.

CFR Cluj – FCSB s-a încheiat 1-0, după autogolul lui Ovidiu Popescu din minutul 23.

Lucian Filip s-a accidentat în minutul 33 al partidei și a fost înlocuit cu Ionuț Vînă.

Dragoș Nedelcu s-a accidentat în finalul meciului, fiind înlocuit cu Miron. Mijlocașul s-ar putea să aibă ruptură de ligamente.

Din păcate pentru roș-albaștri, Lucian Filip și Dragoș Nedelcu s-au accidentat în această partidă și, cel mai probabil, vor absenta o perioadă îndelungată„, este comunicatul FCSB.

Prin urmare, problemele lui Bogdan Vintilă în zona apărării se adâncesc. Pe lista accidentaților se mai regăsesc Iulian Cristea, Ionuț Panțîru și Aristeidis Soiledis.

Miron și Planic rămân singurele soluții pentru postul de fundaș central, iar pe banda stângă va fi o nouă improvizație.

În runda următoare, FCSB va juca pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș.