Probleme la Hajduk Split înainte de meciul cu FCSB! Al treilea meci fără victorie

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 13 august 2018, ora 11:35,

Hajduk Split nu se regăsește în debutul de sezon. Adversara celor de la FCB în Europa League a remizat în ultimul meci din campionat, unde nu are nicio victorie în trei etape.

Hajduk Split a fost la un pas să piardă jocul din deplasare cu Rijeka. Gruparea din Split a reușit să egaleze târziu, din penalty, în minutul 87, după ce a fost condusă din minutul 62.

Pentru Hajduk a înscris Caktas, care a fost titular în prima manșă cu FCSB.

Echipa antrenată de Zeljko Kopic nu are nicio victorie în campionat: o înfrângere și două rezultate de egalitate. În Europa League, Hajduk a învins Slavia Sofia în ambele meciuri și a remizat în tur cu FCSB, 0-0.

Partida FCSB – Hajduk Split este programată joi, de la ora 21.30.

Alashkert vine odihnită la Cluj. Învinsă în prima manșă de campioana României, Alashkert nu a jucat în weekend. Meciul cu Pyunik a fost amânat. Pyunik și-a amânat și meciul din etapa precedentă.

CFR Cluj s-a impus cu 2-0 la Erevan și este favorită la calificarea în playoff-ul Europa League.

Meciul CFR Cluj – Alashkert se joacă joi, de la ora 20.00.

Craiova speră la un adevărat miracol în manșa secundă cu Leipzig, după ce a pierdut în Germania cu 3-1.

Nemții nu au început campionatul. De partea cealaltă, Craiova tocmai a câștigat primul meci în Liga I: 3-1 pe terenul Dunării Călărași.

Partida este programată joi, de la ora 19.30.