Prima reacţie a lui Radu Drăguşin după debutul la Juventus! Ce i-au spus Pirlo şi Ronaldo

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 04 decembrie 2020, ora 00:13,
radu dragusin

Radu Drăguşin a debutat pentru Juventus Torino în meciul cu Dinamo Kiev din Champions League, terminat cu victoria gazdelor, scor 3-0.

Apărătorul central de doar 18 ani a prins aproximativ 25 de minute, după ce Pirlo l-a introdus în minutul 69 al partidei de la Torino.

După ce a jucat primul meci pentru italieni, Radu Drăguşin a spus ce i-a transmis antrenorul înainte de a-l trimite pe teren.

,,Mi-a zis sa intru calm, să joc relaxat, să fiu încrezător şi să mă bucur de moment. Au fost nişte emoţii foarte puternice, dar în timpul partidei nu m-am mai gândit la ele neapărat’‘, a declarat Radu Drăguşin pentru Antena Sport.

După ce a fost felicitat de Alvaro Morata, Drăguşin a dezvăluit ce i-a spus şi marele Cristiano Ronaldo.

,,Atât el, cât și Morata și restul coechipierilor m-au încurajat. Mi-au urat la cât mai multe convocări la națională”, a mai spus fundaşul.

Drăguşin a avut un mesaj şi pentru Mirel Rădoi după ce a bifat primele minute la seniori. Acesta i-a transmis că aşteaptă convocarea la naţionala mare cât mai curând.

,,Sper să mă cheme cât de curând la lot, să aibă încredere în mine şi să îmi dea această şansă”, a mai declarat Drăguşin.

Radu Drăguşin a debutat deja pentru naţionala U21 a României şi visează acum să bifeze primele minute şi pentru reprezentativa pregătită de Rădoi.

Citeşte şi Luptă între FCSB şi Craiova pe piaţa transferurilor! Pe cine a pus ochii Mihai Rotaru