Prestație rușinoasă pentru echipa lui Reghecampf în Liga Campionilor Asiei | VIDEO

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 17 aprilie 2018, ora 21:54,
reghe
reghe

Formația Al-Wahda (Emiratele Arabe Unite), antrenată de către Laurențiu Reghecampf, a încheiat pe ultimul loc faza grupelor Ligii Campionilor Asiei, după o înfrângere în ultima rundă cu Al-Duhail (Qatar), scor 0-1.

Singurul gol al partidei de la Doha a fost reușit de către Moustafa, în minutul 47. Raportul șuturilor pe poartă a fost de 9-1 în favoarea echipei Al-Duhail. Al Sharjee a fost eliminat de la Al-Wahda în minutul 39, iar Lucas Mendes a primit cartonașul roșu din tabăra gazdelor în minutul 84.

Al-Wahda încheie grupa B a Ligii Campionilor pe ultimul loc, cu trei puncte. Al-Duhail a obținut maximum de puncte și merge mai departe, alături de Zob Ahan (Iran).

În campionat, formația antrenată de Laurențiu Reghecampf ocupă locul al doilea după 20 de etape, la patru puncte de liderul Al-Ain.