Potaissa Turda a cucerit medaliile de bronz în Liga Zimbrilor la handbal. Titlul se decide în această seară, la Chiajna

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 31 mai 2018, ora 19:26,
potaissa-turda

De trei meciuri a fost nevoie în finala mică a Ligii Zimbrilor la handbal masculin pentru a cunoaște câștigătoarea medaliilor de bronz. Potaissa Turda s-a impus joi seara, pe teren propriu, în meciul decisiv cu CSM București, scor 21-20, și s-a clasat pe locul al treilea în ediția 2017/2018 a competiției.

În primul meci al finalei mici, Potaissa a câştigat cu 26-24, iar apoi CSM Bucureşti s-a impus cu 36-30, după care formația ardeleană a câștigat din nou, cu 21-20, intrând în posesia medaliilor de bronz.

Potaissa Turda este deținătoarea Cupei Challenge, trofeu cucerit în premieră.

Titlul în Liga Zimbrilor se decide în această seară, la Chiajna, acolo unde se vor întâlni, de la ora 20.30, Steaua și Dinamo, în meciul al treilea al finalei.

csm bucurestidinamomedaliisteauafinala micaliga zimbrilorhandbaltrofeupotaissa turda