VIDEO | Portugalia – Maroc 1-0. Ronaldo a fost din nou decisiv pentru lusitani!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 20 iunie 2018, ora 16:55,
Ronaldo bucurie

Portugalia este aproape de calificarea în optimile Campionatului Mondial, după victoria cu Maroc, scor 1-0.

Cristiano Ronaldo a fost din nou decisiv pentru portughezi și a deschis scorul în minutul 4, printr-o lovitură de cap.

Marocanii au fost apoi aproape să egaleze prin vedeta Benatia, Belhanda ratând și el o ocazie mare pe finalul primei reprize.

Portugalia a fost dominată destul de clar după pauză, marocanii au fost aproape să egaleze în câteva rânduri, însă golul lui Ronaldo a făcut în cele din urmă diferența, iar meciul de la Moscova s-a încheiat cu scorul de 1-0.

Marocanii sunt eliminați de la Campionatul Mondial, în timp ce Portugalia are șanse mari să încheie grupa B cu 7 puncte, având în vedere că mai are de jucat cu Iran.

ECHIPELE:

Maroc : El Kajoui – Dirar, Da Costa, Benatia, Hakimi – El Ahmadi (Fajr ’86), Belhanda (Carcela ’75), Boussoufa – Ziyech, Boutaib (Kaabi ’70), Amrabat

Selecţioner: Herve Renard

Portugalia : Rui Patricio – Cedric, Pepe, Fonte, Guerreiro – Bernardo Silva (Martins ’59), Moutinho (Adrien Silva ’89), William Carvalho, João Mario (Fernandes ’70) – Guedes, Cristiano Ronaldo.

Selecţioner: Fernando Santos