Poli Iași ratează șansa de a se distanța de Dinamo în clasament! Doar egal cu Viitorul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 20 iulie 2020, ora 22:12,
poli-iasi-viitorul-liga-1-etapa-10-play-out

Poli Iaşi și Viitorul au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, luni, în Copou, în etapa a zecea a play-out-ului Ligii 1.

Primul gol al meciului a fost marcat de Poli Iași, în minutul 17, prin Omoh, care l-a învins pe Tordai cu un șut plasat din marginea careului de 16 metri. A fost 1-0 la pauză.

Viitorul a restabilit egalitatea în repriza secundă, prin Iancu. În minutul 73, golgheterul echipei lui Gică Hagi a egalat, după o centrare a lui Ganea.

Rezultatul înregistrat pe tabelă, în această seară, nu a modificat clasamentul. Viitorul rămâne pe primul loc în play-out, cu 39 de puncte, în timp ce moldovenii rămân pe locul de baraj, cu 23 de puncte.