Poli Iași – Astra 1-1. Llullaku salvează un punct pentru giurgiuveni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 28 iulie 2018, ora 23:14,
iasi-astra
iasi-astra

Politehnica Iași a remizat pe teren propriu cu Astra Giurgiu, scor 1-1, în etapa a doua din Liga 1.

Gazdele au deschis scorul prin Cosmin Frăsinescu, în minutul 60. Fundașul a marcat cu capul, după centrarea din lovitură liberă a lui Andrei Cristea.

Pentru Astra a înscris Azdren Llullaku, în minutul 80, dintr-un penalty acordat pentru un henţ în careu. Albanezul a înscris și în prima etapă, în meciul cu FCSB.

Denis Alibec, care s-a transferat recent la Astra, a intrat pe teren în minutul 72.

Politehnica Iaşi:  Rusu – Arias, Mihalache, Frăsinescu, Panţîru – Rus (Chelaru ’46), Flores (Mimoun ’76), Cioinac, Ştefănescu (Sin ’54) – Kizito – A. Cristea. Antrenor: Flavius Stoican.

Astra Giurgiu: Iliev – Belu-Iordache, Erico, Bejan, Stan – Moise (Alibec ’72), Mrzljak, N. Roşu (Biceanu ‘90+2) – Balaure, Buş (Begue ’57), Llullaku. Antrenor: Marius Măldărăşanu.

În urma acestui rezultat, ambele echipe rămân neînvinse după primele două etape din Liga 1. Astra Giurgiu are 4 puncte, iar Politehnica Iași are 2 puncte.