Plecări MASIVE de la Dunărea Călărași! 10 jucători dispar de la echipa lui Dan Alexa

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 18 decembrie 2018, ora 12:16,
dunarea-calarasi

Luni dimineaţă, în urma unei noi şedinţe de analiză a situaţiei din cadrul AFC Dunărea 2005 Călăraşi s-a decis rezilierea contractelor, de comun acord, a numai puţin de 10 jucători care au avut evoluţii mai puţin mulţumitoare în cele 20 de etape consumate din acest sezon al ligii I Betano.

Conform realitateadecalarasi.net, au părăsit gruparea din B-dul Republicii, 39, portarul, Cezar Lungu, fundaşii, Ionuţ Ţenea, Bogdan Şandru şi Denis Ispas, mijlocaşii, Cristi Puşcaş, Bodo Kanda, Marian Drăghiceanu şi Aitor Monroy precum şi atacanţii, Missi Mezu şi Alin Babei.

Dunărea Călăraşi va disputa joi, 20 decembrie, ultima partidă oficială din acest an urmând a evolua în deplasare, de la ora 17.30 de minute, cu FC Botoşani. În tur, echipa noastră s-a impus cu 3-2!

Cei 10 jucători care s-au despărţit luni de Dunărea

Portari:  Cezar Andrei Lungu (5 jocuri / 247 minute)

Fundași: Ionuţ Eugen Țenea (5 jocuri / 450 minute)Bogdan Andrei Șandru (7 jocuri / 547 minute)Denis Florentin Ispas (12 jocuri / 1022 minute)

Mijlocași: Cristian Pușcaș (12 jocuri / 989 minute); Baudouin Tshitungi Dieudonne Kanda (14 jocuri / 983 minute / 2 goluri); Marian Liviu Drăghiceanu (2 jocuri / 91 minute); Aitor Rueda Monroy (4 jocuri / 268 minute)

Atacanți: Kouakou Gaetan Michel Yann „Gaetan Missi Mezu” (5 jocuri / 245 minute); Alin Babei (1 joc / 68 minute)