Petrolul și Voluntari, la egalitate într-un meci amical! Mario Bratu a reușit un gol superb

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 10 octombrie 2020, ora 13:53,
petrolul voluntari amical

Petrolul Ploiești și FC Voluntari au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul amical jucat la Buftea. ‘Lupii galbeni’ au ratat o lovitură de la 11 metri în repriza a doua.

Partida a început la ora 12.00, iar golurile au fost marcate de către Mario Bratu (49′) și Adi Popa (40′).

La debutul pentru FC Voluntari, fostul jucător de la FCSB a fost unul dintre remarcații partidei.

Petrolul a înscris un gol spectaculos: Mario Bratu a executat impecabil o lovitură liberă de la 22 de metri.

În minutul 57, Nir Lax a ratat o lovitură de pedeapsă pentru ‘lupii galbeni’. Rîmniceanu a reușit să pareze șutul expediat de către mijlocașul israelian.

Petrolul a început în următoarea formulă: Kitanov – Mendoza, Meijers, Manolache, Țicu – Nir Lax – Bratu, Ekollo, Salifu, Roige – Balint.

Pentru Petrolul urmează meciul din deplasare cu Comuna Recea, pe 18 octombrie, în etapa a opta din Liga a 2-a.